KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14521019
nr 1452 1019
Jozef Hecht
(1891-1951), Polen
Etsningar, "Animaux gravés au Burin". Signerade. Mapp med 11 st oramade lösa blad. Bladets mått: 30x40 cm
Józef Hecht (Joseph Hecht), bildkonstnär född i Lodz, Polen 1891, död 1951 i Frankrike.
måndag 28 februari 2022
kl 18:29:30
- Klassiska
28 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Jozef Hecht
Läs mer om Jozef Hecht